Day
Start Event Name Locations Participants
Tue 11
10:00 am SHS Executive Candidate Meeting Sehome Commons Sehome High School
10:20 am Traffic Safety Class (Ottum) Squalicum Forum Squalicum High School
11:00 am CS 200 Dens Element WRB demo DNP Central Services Conference Room 200 Central Services
12:30 pm Cordata gym time Options Gym Options High School
12:30 pm Lifeskills to Sehome for basketball Fairhaven Offsite Event Fairhaven Middle School
1:30 pm CS RM 200: Planning for MS/HS Job alike Central Services Conference Room 200 Central Services
1:30 pm Lifeskills trash walk - Fairhaven Park Fairhaven Offsite Event Fairhaven Middle School
2:30 pm Art Club 1 (3-5 Gr.) Birchwood Room 103 Birchwood Elementary School
2:30 pm BAAY-Movement/ Creative Dance Grades K-2 Roosevelt Gym Roosevelt Elementary School
2:30 pm Baay Videography Grades 3-5 Roosevelt Art Room Roosevelt Elementary School
2:30 pm Basketball - Skyhawks After School Club in gym Wade King Elementary School Wade King Elementary School
2:30 pm HV Hello Cupcakes Club Happy Valley Staff Room Happy Valley Elementary School
2:30 pm LO: Chess Club K-5 Lowell Room A-6 Lowell Elementary School
2:30 pm LO: Crazy 8s Math 3-5 Lowell Mrs. Raymond's Classroom Lowell Elementary School
2:30 pm LO: Tennis Club 2-5 Lowell Gym Lowell Elementary School
2:30 pm LO: Theater 2-3 Lowell Music Room Lowell Elementary School
2:30 pm Math Olympiad Club in Library Wade King Elementary School Wade King Elementary School
2:30 pm NH: Choir - (Grades 3-5) - Music Room Northern Heights Elementary School Northern Heights Elementary School
2:30 pm SIL: Chess Club Silver Beach Library Silver Beach Elementary School
2:30 pm SIL: Kids Art Winter Silver Beach Staff Room Silver Beach Elementary School
2:30 pm SIL: Tennis Silver Beach Annex Gym Silver Beach Elementary School
2:30 pm SIL: Trailblazers Silver Beach Covered Play Shed Silver Beach Elementary School
2:30 pm Sunnyland- Fiber Arts: Hogwarts Express (Grades 2-5) Sunnyland Elementary School Sunnyland Elementary School
2:30 pm Sunnyland- Hip Hop (Grades K-3) Sunnyland Elementary School Sunnyland Elementary School
2:30 pm Sunnyland- Math Explorers (Grades K-2) Sunnyland Elementary School Sunnyland Elementary School
2:30 pm Sunnyland- Ukulele (Grades 3-5) Sunnyland Elementary School Sunnyland Elementary School
2:30 pm Teach One, Lead One (T1L1) (Grades 3-5) Roosevelt Room 24 Roosevelt Elementary School
2:30 pm Trailblazers (YMCA) Grds 2nd-5th Wade King Elementary School Wade King Elementary School
2:30 pm YMCA Silver Beach Big Gym Silver Beach Elementary School
2:30 pm YMCA After School Birchwood Cafeteria Birchwood Elementary School